Na rynku zadebiutowała w połowie lat 90. Honda Odyssey to auto rodzinne w pełnej formie tego stwierdzenia – przestronne, duże i, co najważniejsze, 7-osobowe. Jest synonimem wielozadaniowości i ekonomiczności.

Japoński samochód na zachodni rynek

W latach swojego debiutu, czyli pod koniec lat 90., zdobyła nagrodę w specjalnej kategorii na najlepszy japoński samochód. W ten sposób na rynek weszła z głośnym hukiem. Honda Odyssey do dziś jest synonimem japońskiej myśli technologicznej. Dbałość o szczegóły i przemyślane rozwiązania technologiczne połączone zostały z typowym dla wschodnich aut minimalizmem estetycznym, tworząc idealne połączenie.

VAN, czyli rodzinny samochód

Od początku stworzony z myślą o przestrzeni, ten  samochód rodzinny posiada jedną z najważniejszych cech dobrego VAN-a. Jest to auto 7-osobowe. Nie są to jednak miejsca wciśnięte na siłę, wszystko zostało zaplanowane według najwyższych, japońskich standardów. Pasażerowie, zarówno ci z przodu, jak i z tyłu, mogą odetchnąć z ulgą dzięki odpowiedniemu rozłożeniu nawiewu. Dodatkowo ostatnia generacja tego pojazdu została wyposażona w drzwi przesuwane, które zastąpiły standardowe rozwiązanie spotykane w mniejszych samochodach. Wszystko to dla komfortu i przestrzeni dedykowanej pasażerom.

Nie oznacza to jednak, że auto rodzinne musi być użytkowane tylko w mieście i na krótkich trasach. Honda Odyssey to samochód 7-osobowy, który świetnie zdaje egzamin także na dłuższych trasach, pozwalając na zabranie większej liczby pasażerów na wymarzone wakacje czy świąteczny wyjazd za miasto. Jego ergonomia zapewnia komfort jazdy, co sprawia, że każda podróż będzie przyjemnym doświadczeniem. Wyposażony w wysokiej pojemności silnik, zapewnia moc odpowiednią do przemieszczania się w większym gronie, nie ograniczając tym samym możliwości prowadzenia.

Honda Odyssey najnowszej generacji to przede wszystkim ekonomiczna jazda – spalając zaledwie 14 litrów benzyny na standardowe 100 kilometrów, może konkurować w tej kategorii z dużo mniejszymi od siebie modelami. Jak widać jest to auto stworzone dla rodziny, zapewniając wszystko to, czego jej potrzeba, czyli ergonomię, oszczędną jazdę i możliwości, jakie mają tylko VAN-y.

Zobacz Hondę Odyssey w naszej ofercie