Samochody rodzinne to nie tylko 7-osobowe VAN-y, ale także niewielkie coupe przeznaczone dla dynamicznych osób o napiętym planie dnia. Jakie auto wybrać, by pomogło nam w wypełnianiu codziennych obowiązków?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VAN – samochód przestrzeni

Gdy myślimy o aucie zdolnym pomieścić dzieci oraz dodatkowy bagaż w postaci wózka, w głowie pojawia się nam obraz dużego samochodu pokroju VAN-a. 7-osobowy, komfortowy, o dobrej ergonomii pozwalającej na wygodną jazdę na dłuższych dystansach. Przy wyborze pojazdu tego typu powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na projekt wnętrza, ale przede wszystkim na widoczność, wygłuszenie i rozłożenie nawiewów. Ten ostatni czynnik, często ignorowany, może mieć duży wpływ na komfort jazdy, biorąc pod uwagę powierzchnię auta. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewni właściwą wymianę temperatury.

Kombi lub sedan

Nie zawsze potrzebujemy jednak tak dużego samochodu dla dużej rodziny, jak VAN. Warto więc zwrócić uwagę na pozostałe typy – szczególnie na niedoceniane kombi. Jest to nadwozie skonstruowane jako złoty środek pomiędzy sylwetką sedana a większą powierzchnią. Dzięki mniejszym gabarytom dużo łatwiej zaparkować go w mieście, nie przysparza także problemów przy typowych manewrach na drodze. Co jednak różni go od mniejszego kuzyna, to spory bagażnik. Jeśli więc nie potrzebujemy dodatkowych miejsc dla pasażerów, a planujemy przewóz większych przedmiotów, to z pewnością auto dla nas. Przy wyborze ważne jest zawieszenie. Wiele używanych pojazdów typu kombi ma problemy z amortyzacją przez długą i ciężką pracę, jakiej zostały poddane.

Z kolei sedan to wszechstronny pojazd o umiarkowanie dużym bagażniku i dość sporej powierzchni przeznaczonej dla pasażerów. Skuteczny tak w trasie, jak i w mieście, jest idealnym pojazdem dla osób zajmujących się wieloma różnymi obowiązkami w ciągu dnia.

Sportowe coupe

Łatwo znaleźć miejsce na parkingu, jest zwinne i niewiele pali. Niewielkie wymiary tego auta można zaliczyć zarówno do jego zalet, jak też wad. Wożąc dzieci codziennie do szkoły nie odczujemy frustracji typowej dla osób posiadających większe pojazdy. Z drugiej strony nie jest to auto przeznaczone na trasę – niewielka pojemność i brak miejsca mogą okazać się wtedy niekomfortowe. A to właśnie komfort jest tym, na co powinniśmy zwracać uwagę, wybierając auto dla rodziny.

Duże auta rodzinne w naszej ofercie.