Wybór samochodu jest istotną oraz poważną sprawą, którą należy rozstrzygnąć dokonując wcześniej głębokich analiz. W grę wchodzi przede wszystkim zastanowienie się, jaki samochód będzie dobrym wyborem. Warto również ocenić własne potrzeby i pragnienia, bowiem łatwiej wtedy dokonać odpowiedniej decyzji.

Jaki samochód kupić do 50 000zł?

50 000 złotych to dość spory budżet, nawet jeśli mowa o zakupie samochodu. Taka wysokość kwoty sprawia, iż powstaje bardzo ważny dylemat, dotyczący rodzaju samochodu – nówka prosto z salonu, czy też używany. Warto zwrócić uwagę na sprawę klasy pojazdu. Nowy samochód za 50 kawałków będzie bowiem w podstawowej wersji, przeznaczony głównie do terenu miejskiego. Oczywiście znajdą się zwolennicy takich rozwiązań, twierdząc że warto jest przeznaczyć sporą sumę pieniędzy na nowiutką maszynę, zamiast męczyć się z używanym samochodem. Należy tutaj spojrzeć z innej strony. Mianowicie, używany samochód w tej kwocie z pewnością będzie bardziej zaawansowany technologicznie od nowego. Nie świadczy to jednak o możliwości ślepego ufania sprzedawcom.

Czy używany oznacza godny zaufania?

Chcąc nabyć auto do 50 000zł, można znaleźć bardzo wiele ofert. Decydując się jednak na zakup używanego pojazdu, należy wręcz sprawdzić szereg rzeczy, aby nie zostać “wprowadzonym w maliny”. Najistotniejszą kwestią jest uzyskanie pewności, iż przebieg samochodu nie został przestawiony. Bardzo często stosuje się taką sztuczkę, aby zwiększyć cenę za sprzedaż. Na całość składają się dodatkowo stan ogólny wizualny – karoserii (czy nie ma zarysowań oraz rdzy) i wnętrza (czy pokrycie foteli nie jest dziurawe) – oraz techniczny. Warto oglądać dany egzemplarz w towarzystwie zaufanego mechanika, bowiem pomoże to zniwelować ryzyko przeoczeń, które wyjdą po pewnym czasie użytkowania.

Opisane wyżej sytuacje nie stanowią na szczęście monopolu na rynku pojazdami. Istnieje bardzo wielu uczciwych sprzedawców. To, jaki samochód zostanie zakupiony za 50 000 złotych, jest kwestią tak naprawdę zależną tylko i wyłącznie od indy