40 tysięcy złotych to całkiem spory budżet na zakup samochodu. W tej kwocie jesteśmy w stanie kupić auto nowe lub używane. Istnieją liczne możliwości wyboru – zarówno dla osób, które preferują pojazdy rodzinne, jak i dla tych, które w trakcie jazdy chcą doświadczać intensywnych skoków adrenaliny oraz sportowych emocji. Jakie auto kupić, gdy interesuje nas samochód do 40 tyś?

Jaki samochód kupić ?

Wspomniana kwota wystarczy, by pokryć koszt nabycia samochodu pochodzącego prosto z salonu i posiadającego gwarancję producenta, jednak w przypadku wielu modeli, będziemy mieli do czynienia z wersją podstawową, pozbawioną licznych udogodnień. Sytuacja na rynku wtórnym prezentuje się zdecydowanie ciekawiej. Jaki samochód kupić?     samochód do 40 tys

Auto do 40 tys zł

Za 40 tysięcy możemy mieć na przykład dwuletnią (czyli prawie nową) Toyotę Yaris. Ten samochód osobowy słynie z niezawodności i jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli należących do segmentu B (chodzi o rynek nie tylko polski, ale i europejski). W 2011 roku na rynek pierwotny trafiła trzecia generacja modelu. Inna Toyota dostępna w cenie 40 tysięcy to Prius III – świetny wybór dla osób chcących dbać o ekologię, ponieważ samochód posiada silnik hybrydowy. Jednym z największych atutów tego auta jest wytrzymała jednostka napędowa, a także oszczędne spalanie (również w mieście). Bezawaryjność i stosunkowo niskie koszty związane z eksploatacją są doceniane przez coraz większe rzesze kierowców. Wśród nich pojawiają się także… taksówkarze – przedstawiciele tej grupy zawodowej nie pozwalają sobie na wybór słabych samochodów.

Za 40 tysięcy złotych możemy kupić także kilkuletnie BMW X3 I 3.0 w wersji benzynowej. „Apetyt na benzynę” okazywany przez ten model jest dość duży, jednak istnieje auto do 40 tysmożliwość zastosowania instalacji LPG. SUV o mocnym silniku posiada powszechnie dostępne i stosunkowo niedrogie części zamienne, co stanowi jego dodatkowy atut. W cenie ok. 40 tysięcy kupimy także Nissana Qashqai I 2.0. Produkcję tego modelu zakończono w 2013 roku. Masywny crossover posiada mocny i niezawodny silnik, który świetnie spisuje się na wyboistych drogach. Qashqai może pełnić rolę wygodnego i bezpiecznego auta rodzinnego.

Mając do dyspozycji 40 tysięcy złotych, jesteśmy w stanie kupić nowe auto posiadające gwarancję producenta albo używany samochód, który przez lata będzie zaspokajał potrzeby nasze i naszej rodziny. Mocne i wytrzymałe jednostki napędowe, systemy bezpieczeństwa itd. – w większości, a właściwie we wszystkich modelach używanych dostępnych we wspomnianej cenie znajdziemy tego rodzaju elementy.