Duże luksusowe samochody muszą gwarantować komfort jazdy oraz oferować rozsądne koszty utrzymania takiego auta. Audi A6 czy BMW serii 5- które sprawdzi się lepiej?

 

  • Podstawowe parametry techniczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarówno Audi, jak i BMW wyposażone są w silniki Diesla o pojemności 2,0 litra. Jednostki te oferują dokładnie taką samą moc 190KM oraz podobny moment obrotowy sięgający 400 Nm przy 1750-3000 obr/min. Więc nie ma zbyt widocznych różnic, jeśli chodzi o przyspieszenie (ok. 8 sekund do 100km/h) oraz prędkość maksymalną na poziomie 230 KM/h.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Większe różnice są zauważalne podczas spokojnej jazdy. Podczas gdy 8-biegowa automatyczna skrzynia BMW szybko reaguje i zawsze wybiera właściwy bieg, 7-biegowa skrzynia biegów Audi często miewa chwile zawahania podczas dynamicznego przyspieszania. Jednocześnie zmiana przełożenia nie jest wykonywana tak samo płynnie i cicho przy niskich prędkościach.

 

  • BMW 520 D czy Audi A6?

 

Komfort jazdy jest ważniejszy niż sportowe zacięcie dla większości nabywców tej klasy samochodów. BMW świetnie zachowuje się w przypadku nierówności na drodze czy dziur w nawierzchni oraz prowadzi się pewnie i spokojnie przy większych prędkościach. W przypadku Audi nierówności na drodze są bardziej odczuwalne, lecz i tak komfort podróżowania jest bardzo wysoki. Przy gwałtownym przyspieszaniu silnik Audi pracuje bardziej gładko i jest cichszy od konkurenta.

Jeśli chodzi o wnętrza to Audi oferuje najwyższą jakość oraz wysokiej klasy materiały. Począwszy od szczotkowanych aluminiowych wkładek przez solidne przyciski i przełączniki. A6 oferuje wnętrza najwyższej klasy. Niemniej jednak trzeba się bardzo postarać, aby znaleźć niedoskonałości w wnętrzu BMW. Wszystkie części są spasowane idealnie i wyglądają imponująco. Oba samochody mają logiczne deski rozdzielcze, chociaż w serii 5 jest bardziej intuicyjny system sterowania. W obu przypadkach poruszamy się po systemie za pomocą pokrętła i przycisków umieszczonych między przednimi siedzeniami, lecz wydaje się, że ekran menu BMW jest nieco lepiej przemyślany.