Na temat samochodów po leasingowych funkcjonuje bardzo dużo mitów, które są nieprawdziwe. Uważa się mianowicie, ze samochody po firmach bardzo często mają duże przebiegi, są wyeksploatowane i zaniedbane. Czas najwyższy, by owe stwierdzenia poddać w wątpliwość i przekonać się, jak bardzo zakup tego rodzaju używanego samochodu się opłaca.

Auta po leasingowe są wykorzystywane w celach zawodowych np. przez handlowców. Prawdą jest, że ów zawód wymaga pokonywania dużej ilości kilometrów i że po kilku latach używania samochód handlowca ma z reguły dość spory przebieg. Pamiętajmy jednak, że duży przebieg nie jest czymś, co ma miejsce wyłącznie w przypadku samochodu po leasingowego. Wiele samochodów na rynku wtórnym, które były własnością osób prywatny ma równie dużo przejechanych kilometrów na liczniku.

ZALETY AUT PO LEASINGOWYCH:

Należy dodać że samochody firmowe, po leasingowe są pojazdami, które są na bieżąco serwisowane przez co pomimo większego przebiegu ich stan jest dożo lepszy niż pojazd kupowany od osoby fizycznej.

Z kolei mit zgodnie z którym aut po firmach są wyjątkowo mocno wyeksploatowane należy włożyć między bajki. Pamiętajmy bowiem, że samochód, który służy handlowcowi – musi być zadbany. Jest on jego wizytówką. W owej branży nie można sobie pozwolić, by jeździć zaniedbanym autem, bo bardzo źle wpływa to na wizerunek całej firmy.

Największym plusem aut po leasingowych jest to, ze przy odrobinie samozaparcia można znaleźć naprawdę świetne okazje. Ogrom ofert z tego rodzaju autami jest olbrzymi, trafienie na interesującą ofertę jest jedynie kwestią ich przejrzenia oraz przeanalizowania. Często zdarzają się egzemplarze w kapitalnym stanie technicznym, ze względnie małym przebiegiem oraz pełną dokumentacją serwisową.

Podsumowując, zadajmy sobie wprost pytanie, czy warto brać pod uwagę auto po leasingowe, gdy rozglądamy się za nowym środkiem lokomocji? Zdecydowanie jest to opcja, którą należy rozważyć, ponieważ często zdarzają się prawdziwe perełki oraz okazje obok których nie można przejść obojętnie. Zakup auta po leasingowego jest najlepszą opcją, jeśli pragniemy nabyć przyzwoite auto w atrakcyjnej cenie. Należy jednak pamiętać, by przejrzeć oraz rozważyć odpowiednio wiele różnych ofert.