Niezależnie od tego, czy nasza firma należy do grupy mniejszych, czy też większych przedsiębiorstw, jedno jest pewne – samochód służbowy jest jego elementarną częścią, gdy liczy się dobro klienta. Jakie auto wybrać, by wspomagało ono firmę, zamiast osłabiać jej wizerunek i, co najważniejsze, budżet?

Rodzaje aut służbowych

Wybrany samochód powinien spełniać przydzielone mu zadania. Zależnie od tego, jaką firmę prowadzimy, będą one się różnić. Dostawcy potrzebują auta niewielkiego, o małym silniku, jednak stosunkowo dużym w momencie przyspieszenia. Z kolei osoby często wyjeżdżające na delegacje będą preferowały auta o lepszej ergonomii, pozwalającej na spędzenie w samochodzie długich godzin na trasie. Wybierając auto służbowe, powinniśmy zapytać naszych pracowników co sprawia im największą trudność, gdy chodzi o przemieszczanie się w sprawach biznesowych? W ten sposób wybrany model wypełni powstałą lukę.

Sprawdź ofertę samochodów używanych dla biznesu.

Rodzaje napędów dostępnych na rynku

Gdy już zastanowimy się nad potrzebami naszej firmy i jej pracowników, będziemy musieli zdecydować się na rodzaj napędu. Najpopularniejsze z nich to benzyna i diesel, ale na rynku wciąż można znaleźć samochody z instalacją gazową. Jeśli zmieści się ono w naszym budżecie, możemy także zainwestować w niekonwencjonalne źródło energii. W ten sposób zadbamy o środowisko i zbudujemy swojej firmie wizerunek biznesu świadomego problemów cywilizacyjnych. Każdy z tych napędów ma swoje zalety, ale i wady – hybrydy bądź inne samochody napędzane energią elektryczną są znacznie wydajniejsze na krótkich dystansach, natomiast diesel króluje w dziedzinie tras dłuższych. Benzyna to wciąż wybór najbezpieczniejszy, gdyż jest to popularny napęd o zbalansowanej dynamice jazdy i stosunkowo zrównoważonej ekonomii – zarówno na długie, jak i krótkie trasy.

Sprawdź ofertę samochodów nowych dla biznesu.

Zaufany sprzedawca – pewny zakup

Wybór auta powinniśmy rozpocząć od znalezienia zaufanego sprzedawcy. Najlepiej takiego, który oferuje poradę eksperta. Rozwieje on ewentualne wątpliwości lub doradzi w podjęciu decyzji związanej z rodzajem auta dla naszego biznesu. Dzięki temu unikniemy błędów, zapewniając sobie profit związany z rozwojem służbowej floty.