Przed zakupem nowego samochodu warto przeanalizować, która marka będzie najmniej awaryjna i zapewni nam komfortową jazdę.

Zalety samochodów niemieckich

Jeśli klient szuka czterech kółek, które potrafią rozwinąć duże prędkości, to niemieckie BMW M6, czy Volkswagen Arteon, który posiada aż 280 KM, spełni oczekiwania zainteresowanego.
W rankingu najmniej awaryjnych aut pojazdy niemieckie zajmują bardzo wysokie pozycje.
Flagowy model Porsche 911 charakteryzuje się genialnym wynikiem — tylko 12% samochodów pojazdów do 11 roku użytkowania posiadało jakiekolwiek usterki.
Limuzyny pochodzące z Niemiec charakteryzują się doskonałymi silnikami wyposażonymi w 12 cylindrami o układzie widlastym.
Osoby, które wybierają się w długą trasę, zainteresuje pojemność zbiornika paliwowego, która sięga, w niektórych modelach jak BMW G11 do 78 litrów.
Prawie każdy samochód niemiecki posiada bogate wyposażenie.Znajdziemy tam szereg oryginalnych akcesoriów.

Każdy ma swoje wady
Wysoki przebieg jest dużą wadą w autach niemieckich. Volkswagen kilka lat temu poinformował, iż 300 tysięcy pojazdów ma wadę, która powoduje wyciek paliwa. Na liście trefnych modeli znalazły się Golf, Eos, Jetta, Passat, Scirocco, Tiguan i T5.

Samochód francuski – ciekawa propozycja

Warto wybrać odpowiedni francuski napęd. Polecanym silnikiem jest wysokoprężny Renault 1.5 dCi, który posiada 4 cylindry, wtrysk common rail oraz tryb turbo. W układzie common rail paliwo jest tłoczone do wspólnej szyny, która jest akumulatorem paliwa.
Auto francuskie wyposażone w taki układ napędowy nie jest trwałe. Po 200 tysiącach przebiegu silnik nękają liczne usterki.

W badaniu awaryjności aut przeprowadzonym przez firmę ubezpieczeniową Warranty Direct francuskie auta zajęły wysokie drugie miejsce.

 

Samochód japoński

– Auta z kraju Kwitnącej Wiśni
Samochód japoński w teście awaryjności spisał się jeszcze lepiej, ponieważ zajął on pierwsze miejsce, deklasując konkurencję.

Kupując pojazd z Japonii, warto spojrzeć na silnik Mazda 2.2 MZR-CD dostosowany głównie do aut kompaktowych.
Klient musi uważać na nieszczelne podkładki pod wtryskiwaczami paliwa, co jest częstą usterką. Moc tego układu wynosi między 120 – 185 KM. Taki układ napędowy zapewni nam wysoką dynamikę, przy relatywnie niskim spalaniu.

Wybór należy do nas

Każdy kupujący ma swoje indywidualne preferencje, dlatego każdy musi sporządzić listę, co w jego wymarzonym samochodzie jest najważniejsze i wtedy na pewno dokona odpowiedniego wyboru.