Kolejny wpis z serii Dobry Rocznik. Tym razem na warsztat wzięliśmy Skoda Rapid z 2015 roku. Kompaktowy samochód o niewielkim silniku. Wygodny i przestronny, jak na standardy segmentu B. Czym się wyróżnia? Dlaczego warto kupić Skodę Rapid?

Ergonomia wnętrza

Hatchbacki słyną z nieprecyzyjnego i trochę nawet niechlujnego zagospodarowania wnętrza. Dzięki zastosowaniu przedniego napędu ten problem nie dotyczy Skody Rapid. Dlaczego? Z prostej przyczyny, a jest nią konstrukcja samego pojazdu. Poprzecznie umieszczona jednostka i mniej skomplikowana budowa tylnego zawieszenia, które w tym przypadku nie jest narażone na duże obciążenia, pozwala wykorzystać to miejsce na zapewnienie odpowiedniego komfortu pasażerom. Większy jest także bagażnik, w stosunku do samochodów o tradycyjnym napędzie tylnym. Dodatkowo auto prowadzi się dużo wygodniej, co jest także efektem zastosowania tego rozwiązania, gdyż pokonywanie zakrętów przychodzi nam łatwiej dzięki instynktownym ruchom kierownicy.

W serii Dobry rocznik możesz przeczytać również o: https://noweuzywane.eu//skoda-fabia-2015/ 

Ekonomia jazdy

Niewielki silnik, o pojemności 1.2-litra, pozwala na uzyskanie mocy 85 koni mechanicznych. Nie jest to ani mało, ani dużo. Wprost w sam raz dla kompaktowego auta, jakim jest Skoda Rapid. Tu także możemy zauważyć wpływ przedniego napędu – niezależnie od ilości pasażerów, na oś nakładany jest odpowiedni nacisk, zwiększający przyczepność auta.

Średnie spalanie Skody nie przekracza 6 litrów na sto kilometrów. Oznacza to, że jest niewiele większe od aut z segmentu A – niewielkich samochodów miejskich, które charakteryzują się ograniczoną przestrzenią dla pasażerów. Tego problemu nie ma jednak Rapid, zapewniając odpowiedni komfort jazdy. Łączy więc najważniejsze cechy zarówno mniejszych, jak i większych aut, zapewniając nam kompromis, którego oczekujemy.

Może Cię zainteresować również: https://noweuzywane.eu//toyota-aygo-rocznik-2015/

Popularny model

Skoda w ostatnich latach zyskała sporo na popularności na polskim rynku i jej model Rapid nie jest tu wyjątkiem. Wszakże nasi kierowcy uwielbiają hatchbacki. To jeden z powodów, dla których warto zainwestować w to auto. Wystarczy odwiedzić komis samochodowy, by przekonać się, jak łatwo o dobrze zachowany egzemplarz, zarówno gdy poszukujemy auta poleasingowego, jak i po prostu samochodu używanego.

Co to oznacza dla nas, kierowców? Przede wszystkim niskie koszty naprawy i dużą ilość warsztatów do wyboru. W końcu jeśli egzemplarzy na rynku jest dużo, wielu mechaników musi już znać ten model praktycznie na wylot. Dzięki temu bardzo szybko zdiagnozują problem, a nawet więcej – będą wiedzieli, jakie usterki występują najczęściej w tym modelu. Oszczędzimy w ten sposób zarówno czas, jak i pieniądze, a zakupione auto posłuży nam jeszcze długo.