Auta SUV klasy premium są idealnym rozwiązaniem na zimę dla tych, którzy potrzebują praktycznego, lecz o wysokiej klasie samochodu rodzinnego z napędem na cztery koła (4×4).

 

  • Porównanie klasy SUV Mercedesa i Audi

Stylistyka Audi jest bardziej konserwatywna niż przełomowa. Mercedes natomiast prezentuje się trochę bardziej agresywnie, głównie dzięki dużemu logo. Sylwetka GLC jest bardzo atrakcyjna jak na segment SUV. Posiada zrównoważone proporcje, a dzięki wykończeniu linii AMG pokazuje sportowy charakter.

Q5 i GLC szczycą się najpiękniejszymi kabinami w swojej klasie, zarówno pod względem designu, jak i jakości materiału. Wnętrze Audi charakteryzuje elegancki i współczesny układ, który jest logiczny i łatwy w użyciu. W samochodach wyposażonych w opcjonalny system Virtual Cockpit wypada jeszcze lepiej. 12,3- calowy, konfigurowalny wyświetlacz przed kierowcą zastępuje tradycyjne zegary i nadaje futurystyczny wygląd. Wnętrze GLC wygląda oszałamiająco, ale nie może mierzyć się z jakością Q5. Jedynym poważnym minusem dla GLC jest konfiguracja systemu sterowania oraz to, iż nawigacja satelitarna jest opcją dodatkową.

Audi nie tylko wygląda świetnie wewnątrz, ale wszystkie elementy zostały rozmieszczone tak, aby zapewnić jak najwięcej dostępnej przestrzeni. W obu modelach wadą okazuje się dość duży tunel przy tylnej kanapie, co ogranicza przestrzeń dla trzeciego pasażera. 540-litrowy bagażnik Audi jest bardzo duży, a jego kwadratowy kształt sprawia że przewożenie dużych ładunków nie będzie kłopotliwe. GLC posiada 500-litrowy bagażnik GLC, który powinien spełnić oczekiwania większości użytkowników.

Audi Q5 to komfortowy i wyrafinowany samochód, w którym można pokonywać długie dystanse. Dzięki swojej klasowej aerodynamice, Q5 jest bardzo ciche i nie słychać w nim hałasu ani wiatru przy wyższych prędkościach. W GLC skorzystano z wielu rozwiązań z segmentu C-Class, co powoduje, że w GLC podróżuje się cicho i wygodnie.

  • Podsumowanie

Zarówno z Audi Q5, jak i Mercedes GLC wypadają świetnie, jeśli chodzi o komfort, jakość wykonania wnętrza, styl i koszty eksploatacji. Jednak Audi wysuwa się na prowadzenie w tej klasie. Q5 może być nieco droższy od Mercedesa, ale oferuje większą gamę osprzętu, bardziej intuicyjne wnętrze i większy bagażnik. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, nie będziesz czuć się zawiedziony, ponieważ są to naprawdę wyjątkowe SUVy.