Mały, ekonomiczny, wprost stworzony do jazdy w mieście. Charakteryzujące się niewielką pojemnością, która nie przekracza 1.2 litra. Komisy samochodowe obfitują w spory wybór pozornie podobnych aut. Który model wybrać? Oto nasza propozycja 5 aut stworzonych z myślą o kobietach.

Volkswagen up! 1.0 MPi

 

Jego poprzednik, model Fox, nie był zbyt popularny w naszym kraju. Volkswagen up! To przedstawiciel nowej grupy niemieckiego producenta, zwanej Volkswagen Group New Small Family. Jest to najmniejszy z dostępnych aut, choć nie należy go nie doceniać. Spotykany zarówno w formie 3, jak i 5-drzwiowej, wyposażony jest w niewielki silnik o mocy 60 KM, która z pewnością wystarczy do jazdy po mieście. Jego wymiary to największy atut VW up!

 

Toyota Aygo 1.0

 

Jest to model z historią dłuższą niż poprzednia pozycja na naszej liście, bliźniaczy model Citroena C1 i Peugeota 107. Z pojemności litrowego silnika wyciąga o 9 KM więcej, a jego cechą charakterystyczną jest futurystyczny wygląd. Wnętrze, jak przystało na japoński samochód, jest ascetyczne, jednak funkcjonalne. Wyposażony jest w tempomat i Isofix, czyli system montowania fotelików dziecięcych. Zobacz samochody Toyota w naszej ofercie.

 

Skoda Fabia 1.0 MPi

 

Wychodzimy poza niewielkie samochody miejskie. Skoda Fabia to hatchback dużo większy od Aygo czy VW up!. Pomimo sporej bryły litrowy silnik zapewnia 75 KM. Jest to auto stworzone na bazie kompromisu pomiędzy autem sportowym a samochodem miejskim. Zapewnia więcej miejsca bagażowego, nie przekraczając ekonomicznych standardów powyższych modeli, czyli niecałych 5 litrów na trasie i o jeden więcej w mieście.

 

VW Golf 1.2 TSi

 

Następna pozycja stworzona jest dla dynamicznych kobiet, bo silnik 1.2-litra zapewnia aż 85 KM o wyjątkowym przyspieszeniu, jak na auto miejskie. Jest to już 7. generacja tego modelu, co oznacza tylko jedno – to, co było do poprawy, zostało poprawione. W ten sposób powstał synonim niemieckiej precyzji inżynierskiej, który z każdą nową wersją umacnia swoją dominację na polskim rynku miejskich aut używanych. Zobacz ofertę VW w Noweuzywane.eu.

 

 

Skoda Rapid

 

5-drzwiowy hatchback, największy na naszej liście, wyposażony w ten sam silnik, co Volkswagen Golf – 85-konny, 1.2-litrowy TSi. Wykorzystanie tak małej jednostki może mieć swoje wady, jak ograniczone możliwości przyspieszenia, jednak nie powinno to stanowić problemu podczas jazdy miejskiej z wykorzystaniem 5-biegowej skrzyni. Jak przystało na Skodę, jest to model elegancki w swej prostocie, co widać po wnętrzu auta. Jego kufer zapewnia pojemność aż 550 litrów, czyli jest największy spośród konkurencyjnych samochodów z tej listy. Sprawdź ofertę Skoda w Noweuzywan.eu