Rozpoczynam serię wpisów Dobry Rocznik w którym przybliżymy Wam sylwetki sprawdzonych przez nas samochodów z dobrą historią, w korzystnych cenach. Dziś na warsztat wzięliśmy Toyotę Aygo rocznik 2015. Druga generacja tego niewielkiego auta została zaprezentowana już w 2014 roku na Geneva Motor Show. Z założenia jest on produkowany z myślą o ludziach młodych, o czym świadczy stylistyka nadwozia – inspirowano się tutaj japońską kulturą młodzieżową.

Nowy styl miejskiego auta

Pojazd przeszedł kompletną przemianę od czasów pierwszej generacji. Z początku przypominający Toyotę Yaris starszej generacji, otrzymał zupełnie nowy charakter. Z przodu pojawił się stylizowany na kształt litery X pas przedni, na którego linii umieszczono reflektory o dużo drapieżniejszym wyglądzie niż te, stosowane w generacji pierwszej. Z tyłu pojawiła się charakterystyczna, odcinająca się od reszty karoserii, czarna maska, znana z poprzedniej wersji. Tym razem jednak zrezygnowano z niewielkich lamp o obłych kształtach na rzecz pionowych. Auto to występuje w wersji 3- i 5-drzwiowej.

Małe auto – duży komfort

Zmieniło się także wnętrze auta, nabierając sportowego minimalizmu. Umieszczono w nim 7-calowy ekran dotykowy X-Touch, bazujący na systemie operacyjnym Windows 8 i dobrze nam znanych kafelkach. Elektroniczny obrotomierz natomiast przypomina wyglądem miernik sygnału mocy ze starej wieży audio.

Niewielkich wymiarów auta nie da się odczuć po jego ergonomii. Wnętrze zapewnia dostateczną ilość miejsca zarówno kierowcy, jak i pasażerom, choć należy pamiętać, że wciąż jest to samochód z segmentu A – czyli najmniejsze, z dostępnych na rynku i to jest jego główny atut.

Drapieżnik nie tylko z wyglądu

Toyota Aygo drugiej generacji to auto, które często możemy spotkać w komisach samochodowych jako poleasingowy samochód używany. I nie jest to przypadek. W latach 2015-2016, otrzymał on nagrodę Fleet Awards w kategorii „najlepszy samochód flotowy” dla pracownika w segmencie A. Jest to spowodowane nie tylko ciekawym wyglądem, ale także ekonomią jazdy, jaką zapewniają oba dostępne silniki benzynowe – 1.0 i 1.2-litrowe o mocy, odpowiednio, 69 i 82 koni mechanicznych. W przypadku mniejszej jednostki zużycie paliwa to zaledwie 4 litry na sto kilometrów.

Druga generacja tego samochodu, cieszy się równie dużą popularnością, jak pierwsza – co możemy zauważyć na naszych drogach. Oznacza to także, że nierzadko możemy spotkać Aygo w komisach samochodowych. Jest to świetne auto dla osób, które poruszają się na co dzień głównie po mieście, jednak szukają samochodu, który poza ekonomią jazdy i optymalnym przyspieszeniem, będzie miał własny charakter. Takim właśnie autem jest z pewnością Toyota Aygo drugiej generacji.

 

Zapoznaj się z ofertą Toyota w naszym komisie samochodowym.